Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078681K9200Q9L
Y078681K9200Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078681K9200Q9L
Brief Description
RES 81.92K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y078681K9200Q9L.pdf
Availability of Y078681K9200Q9L
QUANTITY
Y078681K9200Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078681K9200Q9L
Internal Part NumberEIS-Y078681K9200Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)81.92k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078681K9200Q9L
Y078681K9200Q9L Details Description
Related parts for Y078681K9200Q9L
IC ADC 16BIT 250KSPS SRL 28-SSOP datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BLADE TORXPLUS IP7 6.89" datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/06/135 3.5 BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W DO204AL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1443D125W4 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V CH 0402 datasheet.pdf