Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0786861R000T0L
Y0786861R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0786861R000T0L
Brief Description
RES 861 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0786861R000T0L.pdf
Availability of Y0786861R000T0L
QUANTITY
Y0786861R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0786861R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0786861R000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)861
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0786861R000T0L
Y0786861R000T0L Details Description
Related parts for Y0786861R000T0L
RES SMD 13K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 12NS 208CABGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf