Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078745K3000B9L
Y078745K3000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078745K3000B9L
Brief Description
RES 45.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078745K3000B9L.pdf
Availability of Y078745K3000B9L
QUANTITY
Y078745K3000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078745K3000B9L
Internal Part NumberEIS-Y078745K3000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078745K3000B9L
Y078745K3000B9L Details Description
Related parts for Y078745K3000B9L
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 400OHM 25C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf