Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0789100R000B9L
Y0789100R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0789100R000B9L
Brief Description
RES 100 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0789100R000B9L.pdf
Availability of Y0789100R000B9L
QUANTITY
Y0789100R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0789100R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0789100R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0789100R000B9L
Y0789100R000B9L Details Description
Related parts for Y0789100R000B9L
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 100V 70A SP6-P datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX9658 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 105MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.61V 400MW SOD323F datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 9MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
1000UF 10V 12,9X32,0MM 125C 2000 datasheet.pdf