Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078912K5000T9L
Y078912K5000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078912K5000T9L
Brief Description
RES 12.5K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078912K5000T9L.pdf
Availability of Y078912K5000T9L
QUANTITY
Y078912K5000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078912K5000T9L
Internal Part NumberEIS-Y078912K5000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078912K5000T9L
Y078912K5000T9L Details Description
Related parts for Y078912K5000T9L
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.3V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP15 6.69" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf