Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078913K3000B9L
Y078913K3000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078913K3000B9L
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078913K3000B9L.pdf
Availability of Y078913K3000B9L
QUANTITY
Y078913K3000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078913K3000B9L
Internal Part NumberEIS-Y078913K3000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078913K3000B9L
Y078913K3000B9L Details Description
Related parts for Y078913K3000B9L
FIXED IND 4.7UH 260MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 780MA 816 MOHM datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
KIT EVAL NUMICRO NUC122 datasheet.pdf
INSERT FFA.3S.707. FOR 1HV+7LV datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf