Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078982R0000T9L
Y078982R0000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078982R0000T9L
Brief Description
RES 82 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078982R0000T9L.pdf
Availability of Y078982R0000T9L
QUANTITY
Y078982R0000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078982R0000T9L
Internal Part NumberEIS-Y078982R0000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078982R0000T9L
Y078982R0000T9L Details Description
Related parts for Y078982R0000T9L
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
IC SERIALIZR 622MBPS TTL 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE (A-134-06) SPM datasheet.pdf
Connector Plug DVI-A 17 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf