Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0793100R000Q0L
Y0793100R000Q0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0793100R000Q0L
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y0793100R000Q0L.pdf
Availability of Y0793100R000Q0L
QUANTITY
Y0793100R000Q0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0793100R000Q0L
Internal Part NumberEIS-Y0793100R000Q0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0793100R000Q0L
Y0793100R000Q0L Details Description
Related parts for Y0793100R000Q0L
TERM LED 140VDC/250VAC WM BG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf