Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y079313K3000T0L
Y079313K3000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y079313K3000T0L
Brief Description
RES 13.3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y079313K3000T0L.pdf
Availability of Y079313K3000T0L
QUANTITY
Y079313K3000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y079313K3000T0L
Internal Part NumberEIS-Y079313K3000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y079313K3000T0L
Y079313K3000T0L Details Description
Related parts for Y079313K3000T0L
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
IC UART SPI/I2C 128 FIFO 24TQFN datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-16AWG #6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 6 POS datasheet.pdf
GRIP TIE 6.0X.5" BLUE datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC 100.000MHZ 3.3V LVPECL SMD datasheet.pdf