Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y079334R0000B9L
Y079334R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y079334R0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y079334R0000B9L.pdf
Availability of Y079334R0000B9L
QUANTITY
Y079334R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y079334R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y079334R0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRCK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y079334R0000B9L
Y079334R0000B9L Details Description
Related parts for Y079334R0000B9L
SSD 88GB SCSI datasheet.pdf
VARISTOR 940V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.12 OHM 10% 994W datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO-215AA datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 11.97W datasheet.pdf