Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07934K96700T0L
Y07934K96700T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07934K96700T0L
Brief Description
RES 4.967K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07934K96700T0L.pdf
Availability of Y07934K96700T0L
QUANTITY
Y07934K96700T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07934K96700T0L
Internal Part NumberEIS-Y07934K96700T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.967k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07934K96700T0L
Y07934K96700T0L Details Description
Related parts for Y07934K96700T0L
CONN CARDEDGE 56POS .125 X .250 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5.2A D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.7V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BLT 5.08/18/180LH SN BK datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 100MHZ 48QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO202AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf