Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0799125K000F0W
Y0799125K000F0W picture photo
Mfg. Part Number
Y0799125K000F0W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 125K OHM 1% 0.15W 2512
Datasheet Download
Y0799125K000F0W.pdf
Availability of Y0799125K000F0W
QUANTITY
Y0799125K000F0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0799125K000F0W
Internal Part NumberEIS-Y0799125K000F0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesHTHG
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)125k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2.5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 220°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.023" (0.58mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0799125K000F0W
Y0799125K000F0W Details Description
Related parts for Y0799125K000F0W
TERM FORK LK VYL 22-18AWG #10 datasheet.pdf
CONN RCPT 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
LENS GREEN TRANSP FLUTE CYLINDER datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T SLD SHORT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NPO 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf