Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y092530R0000B9L
Y092530R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y092530R0000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30 OHM 8W 0.1% TO220
Datasheet Download
Y092530R0000B9L.pdf
Availability of Y092530R0000B9L
QUANTITY
Y092530R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y092530R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y092530R0000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVPR220
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y092530R0000B9L
Y092530R0000B9L Details Description
Related parts for Y092530R0000B9L
IDC CABLE - MDH14K/MC14M/MDH14K datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 3-ST 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3MM CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf