Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y092610R0000Q9L
Y092610R0000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y092610R0000Q9L
Brief Description
RES 10 OHM 8W 0.02% TO220
Datasheet Download
Y092610R0000Q9L.pdf
Availability of Y092610R0000Q9L
QUANTITY
Y092610R0000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y092610R0000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y092610R0000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.02%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y092610R0000Q9L
Y092610R0000Q9L Details Description
Related parts for Y092610R0000Q9L
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 6SOT datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 28POS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf