Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y092650R0000B9L
Y092650R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y092650R0000B9L
Brief Description
RES 50 OHM 8W 0.1% TO220
Datasheet Download
Y092650R0000B9L.pdf
Availability of Y092650R0000B9L
QUANTITY
Y092650R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y092650R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y092650R0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y092650R0000B9L
Y092650R0000B9L Details Description
Related parts for Y092650R0000B9L
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 12A datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL EC PK2230 W/PG CONN datasheet.pdf
ANT PHANTOM UHF 410-430 NMO WHT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SX1276 169/868MHZ RF MODULE WITH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf