Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112110K0000B9R
Y112110K0000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y112110K0000B9R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10KOHM 0.1% 0.16W J LEAD
Datasheet Download
Y112110K0000B9R.pdf
Availability of Y112110K0000B9R
QUANTITY
Y112110K0000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112110K0000B9R
Internal Part NumberEIS-Y112110K0000B9R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112110K0000B9R
Y112110K0000B9R Details Description
Related parts for Y112110K0000B9R
TERM RING EXP VYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 780MA 622 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 33.189K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf