Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121127R000T9R
Y1121127R000T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1121127R000T9R
Brief Description
RES SMD 127OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1121127R000T9R.pdf
Availability of Y1121127R000T9R
QUANTITY
Y1121127R000T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121127R000T9R
Internal Part NumberEIS-Y1121127R000T9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121127R000T9R
Y1121127R000T9R Details Description
Related parts for Y1121127R000T9R
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RING 2/0 AWG #3/8 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
JACK PC PHONO YELLOW datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
1.2MM SLD BLD 1X3 YEL KEYB/03 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.051UF RADIAL datasheet.pdf