Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112130K1000T0R
Y112130K1000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y112130K1000T0R
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112130K1000T0R.pdf
Availability of Y112130K1000T0R
QUANTITY
Y112130K1000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112130K1000T0R
Internal Part NumberEIS-Y112130K1000T0R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112130K1000T0R
Y112130K1000T0R Details Description
Related parts for Y112130K1000T0R
IC DGTL POT 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 20-24AWG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
AC DRIVE,175HP,400V,132KW IP00 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf