Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121348R000T0R
Y1121348R000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y1121348R000T0R
Brief Description
RES SMD 348OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1121348R000T0R.pdf
Availability of Y1121348R000T0R
QUANTITY
Y1121348R000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121348R000T0R
Internal Part NumberEIS-Y1121348R000T0R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121348R000T0R
Y1121348R000T0R Details Description
Related parts for Y1121348R000T0R
CONN HDR BRKWAY .100 72POS VERT datasheet.pdf
CORD ROJ C-14 SJT 3'3" 18/3 10A datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 15A datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf