Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11213K44740T9R
Y11213K44740T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y11213K44740T9R
Brief Description
RES SMD 3.4474K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11213K44740T9R.pdf
Availability of Y11213K44740T9R
QUANTITY
Y11213K44740T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11213K44740T9R
Internal Part NumberEIS-Y11213K44740T9R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4474k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)