Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11213K50450T0L
Y11213K50450T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y11213K50450T0L
Brief Description
RES SMD 3.5045K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11213K50450T0L.pdf
Availability of Y11213K50450T0L
QUANTITY
Y11213K50450T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11213K50450T0L
Internal Part NumberEIS-Y11213K50450T0L
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.5045k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11213K50450T0L
Y11213K50450T0L Details Description
Related parts for Y11213K50450T0L
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5V 4.38V 8-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 2W DO204AL datasheet.pdf
SR BTS PC 3 ASY CP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf