Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11213K57000T0R
Y11213K57000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y11213K57000T0R
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11213K57000T0R.pdf
Availability of Y11213K57000T0R
QUANTITY
Y11213K57000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11213K57000T0R
Internal Part NumberEIS-Y11213K57000T0R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11213K57000T0R
Y11213K57000T0R Details Description
Related parts for Y11213K57000T0R
CONN RECEPT PIN .015-.025" .084" datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 128MB datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4 OHM 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf