Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11217K32000T9R
Y11217K32000T9R picture photo
Mfg. Part Number
Y11217K32000T9R
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11217K32000T9R.pdf
Availability of Y11217K32000T9R
QUANTITY
Y11217K32000T9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11217K32000T9R
Internal Part NumberEIS-Y11217K32000T9R
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11217K32000T9R
Y11217K32000T9R Details Description
Related parts for Y11217K32000T9R
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC AC/DC CONV 12V 350MA SIP12 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
TRIMMER 1.6K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC 3.3V datasheet.pdf
EM-DUO 120/15/SPLIT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf