Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11217K95780T13R
Y11217K95780T13R picture photo
Mfg. Part Number
Y11217K95780T13R
Brief Description
RES SMD 7.9578K OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y11217K95780T13R.pdf
Availability of Y11217K95780T13R
QUANTITY
Y11217K95780T13R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11217K95780T13R
Internal Part NumberEIS-Y11217K95780T13R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR1D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.9578k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11217K95780T13R
Y11217K95780T13R Details Description
Related parts for Y11217K95780T13R
Connector Receptacle 24 Position 0.156" (3.96mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS M SERIES datasheet.pdf