Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1169125R000A0R
Y1169125R000A0R picture photo
Mfg. Part Number
Y1169125R000A0R
Brief Description
RES SMD 125OHM 0.05% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1169125R000A0R.pdf
Availability of Y1169125R000A0R
QUANTITY
Y1169125R000A0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1169125R000A0R
Internal Part NumberEIS-Y1169125R000A0R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR3D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)125
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1169125R000A0R
Y1169125R000A0R Details Description
Related parts for Y1169125R000A0R
LAMP NEON RED 220V PNL MNT datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 61A TO-262 datasheet.pdf
OSCILLATOR VCXO 1.03GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf