Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1169400R000A9L
Y1169400R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1169400R000A9L
Brief Description
RES SMD 400OHM 0.05% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1169400R000A9L.pdf
Availability of Y1169400R000A9L
QUANTITY
Y1169400R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1169400R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y1169400R000A9L
SeriesSMR3D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)400
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1169400R000A9L
Y1169400R000A9L Details Description
Related parts for Y1169400R000A9L
STORAGE CONTAINER 17X13X8-3/4 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 22.99MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
CRYSTAL 9.830400MHZ SMD datasheet.pdf
BOX PIN HDR ASSY 60 PS 100 CL datasheet.pdf
IC FPGA SOC 5K LUTS datasheet.pdf
10UF 450V 12.5X38 85C AXI datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 2000H datasheet.pdf