Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11721K78000T0W
Y11721K78000T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y11721K78000T0W
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0805
Datasheet Download
Y11721K78000T0W.pdf
Availability of Y11721K78000T0W
QUANTITY
Y11721K78000T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11721K78000T0W
Internal Part NumberEIS-Y11721K78000T0W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11721K78000T0W
Y11721K78000T0W Details Description
Related parts for Y11721K78000T0W
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC P600 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMB datasheet.pdf
TFLEX 770 9" X 9" datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 350W 12.5A datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 560MA 450 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1 OHM datasheet.pdf