Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y11722K21000T0W
Y11722K21000T0W picture photo
Mfg. Part Number
Y11722K21000T0W
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0805
Datasheet Download
Y11722K21000T0W.pdf
Availability of Y11722K21000T0W
QUANTITY
Y11722K21000T0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y11722K21000T0W
Internal Part NumberEIS-Y11722K21000T0W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y11722K21000T0W
Y11722K21000T0W Details Description
Related parts for Y11722K21000T0W
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 150V 0605 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH PSH PULL 8SSOP datasheet.pdf
SW NAV 4-WAY W/SCROLL SEL BLACK datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf