Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y117230R1000F9R
Y117230R1000F9R picture photo
Mfg. Part Number
Y117230R1000F9R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y117230R1000F9R.pdf
Availability of Y117230R1000F9R
QUANTITY
Y117230R1000F9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y117230R1000F9R
Internal Part NumberEIS-Y117230R1000F9R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y117230R1000F9R
Y117230R1000F9R Details Description
Related parts for Y117230R1000F9R
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC SIP 1W 12V TO +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 19V SNT-4A datasheet.pdf