Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y117230R1000F9R
Y117230R1000F9R picture photo
Mfg. Part Number
Y117230R1000F9R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y117230R1000F9R.pdf
Availability of Y117230R1000F9R
QUANTITY
Y117230R1000F9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y117230R1000F9R
Internal Part NumberEIS-Y117230R1000F9R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y117230R1000F9R
Y117230R1000F9R Details Description
Related parts for Y117230R1000F9R
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 6A STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 14PF 4KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC BUS FET EXCH SWIT SGL 56TSSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
PTC PROGRAMMER 1PC IN 19" RACK datasheet.pdf