Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1172320R000B9R
Y1172320R000B9R picture photo
Mfg. Part Number
Y1172320R000B9R
Brief Description
RES SMD 320 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y1172320R000B9R.pdf
Availability of Y1172320R000B9R
QUANTITY
Y1172320R000B9R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1172320R000B9R
Internal Part NumberEIS-Y1172320R000B9R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1172320R000B9R
Y1172320R000B9R Details Description
Related parts for Y1172320R000B9R
JUMPER-H1501TR/A2015B/X 3" datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-TSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 6MM datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.95V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR VERT CE GRN 10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf