Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1172324R000A129R
Y1172324R000A129R picture photo
Mfg. Part Number
Y1172324R000A129R
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y1172324R000A129R.pdf
Availability of Y1172324R000A129R
QUANTITY
Y1172324R000A129R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1172324R000A129R
Internal Part NumberEIS-Y1172324R000A129R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1172324R000A129R
Y1172324R000A129R Details Description
Related parts for Y1172324R000A129R
DIODE GEN PURP 200V 100A DO205AA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 24 POS datasheet.pdf
D4N-8122 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80 datasheet.pdf