Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1172324R000A12R
Y1172324R000A12R picture photo
Mfg. Part Number
Y1172324R000A12R
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y1172324R000A12R.pdf
Availability of Y1172324R000A12R
QUANTITY
Y1172324R000A12R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1172324R000A12R
Internal Part NumberEIS-Y1172324R000A12R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1172324R000A12R
Y1172324R000A12R Details Description
Related parts for Y1172324R000A12R
IC REG BCK BST INV 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SAFETY CAP /SC POWER datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN BF 72 CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 110 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN RA datasheet.pdf