Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1172324R000T0R
Y1172324R000T0R picture photo
Mfg. Part Number
Y1172324R000T0R
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y1172324R000T0R.pdf
Availability of Y1172324R000T0R
QUANTITY
Y1172324R000T0R Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1172324R000T0R
Internal Part NumberEIS-Y1172324R000T0R
SeriesVSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1172324R000T0R
Y1172324R000T0R Details Description
Related parts for Y1172324R000T0R
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL datasheet.pdf
IC CHARGER BATTERY 28-TQFN datasheet.pdf
FUSE .8A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf