Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1172604R000B9W
Y1172604R000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y1172604R000B9W
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
Y1172604R000B9W.pdf
Availability of Y1172604R000B9W
QUANTITY
Y1172604R000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1172604R000B9W
Internal Part NumberEIS-Y1172604R000B9W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1172604R000B9W
Y1172604R000B9W Details Description
Related parts for Y1172604R000B9W
IDC CABLE - MCG16K/MC16M/MCG16K datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC DO201 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-QFN datasheet.pdf
REF DESIGN MOD AUTO AMBNT LIGHT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V 10% BP 1808 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .75 19.1MMX100' datasheet.pdf
MICROFIT 30 RA PTHCLIP 30AU DR 4 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf