Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14421K63000B0L
Y14421K63000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y14421K63000B0L
Brief Description
RES 1.63K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y14421K63000B0L.pdf
Availability of Y14421K63000B0L
QUANTITY
Y14421K63000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14421K63000B0L
Internal Part NumberEIS-Y14421K63000B0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.63k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14421K63000B0L
Y14421K63000B0L Details Description
Related parts for Y14421K63000B0L
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC40S/AE40M/CCE40S datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
GDT 300V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 7.2KV P90 3838 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V TIN 7.0A datasheet.pdf