Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y144222K0000T0L
Y144222K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y144222K0000T0L
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y144222K0000T0L.pdf
Availability of Y144222K0000T0L
QUANTITY
Y144222K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y144222K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y144222K0000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y144222K0000T0L
Y144222K0000T0L Details Description
Related parts for Y144222K0000T0L
CONN RECPT 2POS W/O RAMP SL-156 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 19MM 9.06" datasheet.pdf
CONN PWR-OUT RT ANGLE MICROTCA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS 3.81MM datasheet.pdf
TARGET BOARD/40PIN FET TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 56POS datasheet.pdf
IC DDR2 512M 400MHZ 60BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf