Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y144271K9200T0L
Y144271K9200T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y144271K9200T0L
Brief Description
RES 71.92K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y144271K9200T0L.pdf
Availability of Y144271K9200T0L
QUANTITY
Y144271K9200T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y144271K9200T0L
Internal Part NumberEIS-Y144271K9200T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.92k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y144271K9200T0L
Y144271K9200T0L Details Description
Related parts for Y144271K9200T0L
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:9 16-SOIC datasheet.pdf
LABEL PANJACK DM RED datasheet.pdf
FUSE 2A 125V TELECOM 18.8MM PCB datasheet.pdf
DIE ASSEMBLY AMPLI-BOND #2 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD SNG OUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf