Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14427K68000T0L
Y14427K68000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y14427K68000T0L
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y14427K68000T0L.pdf
Availability of Y14427K68000T0L
QUANTITY
Y14427K68000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14427K68000T0L
Internal Part NumberEIS-Y14427K68000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14427K68000T0L
Y14427K68000T0L Details Description
Related parts for Y14427K68000T0L
SWITCH PIN SPDT 10A STR PCB 125V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 330MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL TYP A AFS 2 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 50MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1.25MM M/F 16POS 32AWG 300MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FLASH CF 6 16GB SLC WP IND datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 48VDC datasheet.pdf