Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14429K21600A0L
Y14429K21600A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y14429K21600A0L
Brief Description
RES 9.216K OHM 1/2W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y14429K21600A0L.pdf
Availability of Y14429K21600A0L
QUANTITY
Y14429K21600A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14429K21600A0L
Internal Part NumberEIS-Y14429K21600A0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.216k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14429K21600A0L
Y14429K21600A0L Details Description
Related parts for Y14429K21600A0L
LABEL S LAM DM TED WHT 2 X .38" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf