Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1453100R000B9L
Y1453100R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1453100R000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y1453100R000B9L.pdf
Availability of Y1453100R000B9L
QUANTITY
Y1453100R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1453100R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y1453100R000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1453100R000B9L
Y1453100R000B9L Details Description
Related parts for Y1453100R000B9L
RES SMD 250 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
RES MO 1W 62 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 22V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 350mA Lighting 8-MSOP-EP datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC +/-12V .38A datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE DO41 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf