Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145310K0000T0L
Y145310K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145310K0000T0L
Brief Description
RES 10K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y145310K0000T0L.pdf
Availability of Y145310K0000T0L
QUANTITY
Y145310K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145310K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y145310K0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145310K0000T0L
Y145310K0000T0L Details Description
Related parts for Y145310K0000T0L
FIXED IND 220NH 170MA 1.84 OHM datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 338MW SC59 datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 100C S 120" WHT FLOAT datasheet.pdf