Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145310K0000T0L
Y145310K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145310K0000T0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y145310K0000T0L.pdf
Availability of Y145310K0000T0L
QUANTITY
Y145310K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145310K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y145310K0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145310K0000T0L
Y145310K0000T0L Details Description
Related parts for Y145310K0000T0L
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD-CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BD EMULATOR 78K0S UPD78930X/931 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1A 100V DB datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCA2 80POS PF EX THT W/PEG datasheet.pdf