Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145310K0000V0L
Y145310K0000V0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145310K0000V0L
Brief Description
RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y145310K0000V0L.pdf
Availability of Y145310K0000V0L
QUANTITY
Y145310K0000V0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145310K0000V0L
Internal Part NumberEIS-Y145310K0000V0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145310K0000V0L
Y145310K0000V0L Details Description
Related parts for Y145310K0000V0L
Crystal 32.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
LED 3MM RELAMPABL RED BLINK PCMT datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 732 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A datasheet.pdf