Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145310R0000A9L
Y145310R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145310R0000A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y145310R0000A9L.pdf
Availability of Y145310R0000A9L
QUANTITY
Y145310R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145310R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y145310R0000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145310R0000A9L
Y145310R0000A9L Details Description
Related parts for Y145310R0000A9L
POT 500K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf