Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145347R0000A0L
Y145347R0000A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y145347R0000A0L
Brief Description
RES 47 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y145347R0000A0L.pdf
Availability of Y145347R0000A0L
QUANTITY
Y145347R0000A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145347R0000A0L
Internal Part NumberEIS-Y145347R0000A0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145347R0000A0L
Y145347R0000A0L Details Description
Related parts for Y145347R0000A0L
FIXED IND 100UH 550MA 490 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 5000V 400A CHA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 59 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf