Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145368R0000F9L
Y145368R0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145368R0000F9L
Brief Description
RES 68 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y145368R0000F9L.pdf
Availability of Y145368R0000F9L
QUANTITY
Y145368R0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145368R0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y145368R0000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145368R0000F9L
Y145368R0000F9L Details Description
Related parts for Y145368R0000F9L
CAP CER 1800PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
INTERLEAVER/DEINTERLEAVER EC/ECP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.825 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ datasheet.pdf