Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145380R0000A9L
Y145380R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145380R0000A9L
Brief Description
RES 80 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y145380R0000A9L.pdf
Availability of Y145380R0000A9L
QUANTITY
Y145380R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145380R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y145380R0000A9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145380R0000A9L
Y145380R0000A9L Details Description
Related parts for Y145380R0000A9L
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
RES 68 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX9943 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf