Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1454100R000V9L
Y1454100R000V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1454100R000V9L
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Datasheet Download
Y1454100R000V9L.pdf
Availability of Y1454100R000V9L
QUANTITY
Y1454100R000V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1454100R000V9L
Internal Part NumberEIS-Y1454100R000V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1454100R000V9L
Y1454100R000V9L Details Description
Related parts for Y1454100R000V9L
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS R/A datasheet.pdf
RES 225 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12VIN 10A 3.3V OUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
UT 4-MT-EX datasheet.pdf
ATTENUATOR 1 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf