Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y145484R2740V9L
Y145484R2740V9L picture photo
Mfg. Part Number
Y145484R2740V9L
Brief Description
RES 84.274 OHM 0.6W 0.005% RAD
Datasheet Download
Y145484R2740V9L.pdf
Availability of Y145484R2740V9L
QUANTITY
Y145484R2740V9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y145484R2740V9L
Internal Part NumberEIS-Y145484R2740V9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.274
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y145484R2740V9L
Y145484R2740V9L Details Description
Related parts for Y145484R2740V9L
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-7 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC26S/AE26G/CCE26S datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BGA2022 datasheet.pdf
STRIPPING TOOL datasheet.pdf
IC ATV/DTV TUNER WORLDWIDE 40QFN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 175MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 16POS datasheet.pdf